socratesXreflect_alt
Sınırlar

Mart 2016 #12

Socrates Dergi 12. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 12. sayısında ana konu ‘Sınırlar’ üzerine...

Derginin Mart sayısının kapak konuğu ise Serena Williams. ABD’li spor yazarı Louisa Thomas’ın Williams’ı anlattığı dosyada, ayrıca Caner Eler’in de Williams üzerine bir yazısı bulunuyor.

  1. sayının en dikkat çekici dosyası ise Süreyya Ayhan’ın sözlü tarihi. Süreyya Ayhan ve Yücel Kop başta olmak üzere, eski milli atletin doğuşuna, yükselişine ve düşüşüne tanıklık eden isimlerin ağzından anlatılan hikâyede, Ayhan’ın kariyerindeki tüm satır başlarını bulabilirsiniz.

Dergide ayrıca, yazılarıyla Banu Yelkovan, 5Harfliler, Evrim Kaya, Binnaz Saktanber, Kanat Atkaya, Küçük İskender, Sinan Güler, Murat Murathanoğlu, Murat Toklucu, Tanıl Bora ve Çetin Cem Yılmaz gibi isimler yer alıyor.

Socrates’in Mart sayısında ayrıca; Sine Büyüka’nın Harry Kewell’la, Burcu Hakyemez Dal’ın Neslihan Demir’le, Barış Kuyucu’nun Ahmet Ümit’le ve Uğur Ozan Sulak’ın Furkan Korkmaz ile yaptığı röportajlar bulunuyor.

Bunların dışında; Patti Smith’ten Ceylan Ertem’e, İpek Onaran’dan Kemal Yıldırım’a birçok farklı alandan isme de derginin sayfalarında rastlayabilirsiniz.

Socrates Dergi