socratesXreflect_alt
Sinema

Nisan 2016 #13

Socrates Dergi 13. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 13. Sayısında ana konu ‘Sinema’ üzerine...

Derginin Nisan sayısının kapak konuğu ise Eric Cantona. Fransız yazar Philippe Auclair’in vatandaşı futbol efsanesini anlattığı dosyada, ayrıca Evrim Kaya ve Banu Yelkovan’ın da yazıları bulunuyor.

‘Sinema’ konusunun işlendiği Merkez Kort bölümünde ayrıca; Müjde Ar, Serdar Akar ve Onur Ünlü ile yapılmış röportajlar yer alıyor. Sinema yazarları Mehmet Açar, Fırat Yücel ve Uğur Vardan’ın da yazılarıyla katkıda bulunduğu bölümde, Tanıl Bora, İbrahim Altınsay, Kanat Atkaya ve Kaan Kural gibi isimler de sinema tarihinden unutulmaz spor filmlerini anlatıyor.

Nisan sayısının dikkat çekici konularından biri de Cleveland Cavaliers’ın eski koçu David Blatt’in Efes Pilsen’deki 300 gününün şahitlerinin ağzından anlatıldığı sözlü tarih dosyası.

Dergide ayrıca;yazılarıyla Murat Uyurkulak, Sinan Güler, Murat Murathanoğlu, Serhan Acar ve Elif Türkölmez gibi isimler yer alıyor.

FabriceSantoro ve Robin de Kruijf ile yapılmış röportajlar da derginin sayfaları arasında rastlayabileceğiniz içeriklerden bazıları...

Socrates Dergi