socratesXreflect_alt
Euro 2016

Haziran 2016 #15

Socrates Dergi 15. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 15. sayısı, dikkate değer bir yenilik içeriyor; Euro 2016 konseptli derginin yanında ilk kez iki de ek yer alıyor. Bunlar; şampiyonadaki 20 genç yıldız adayının 20 genç yazarın kaleminden anlatıldığı 48 sayfalık şampiyona rehberi ve çocuklara özel 32 sayfalık Socrates JR.

Derginin Haziran sayısının kapak konuğu ise Selçuk İnan. İzlanda’ya attığı frikik golü ile Türkiye’yi direkt olarak Euro 2016’ya taşıyan Selçuk İnan, Socrates’e verdiği röportajda milli takımın şampiyona yolculuğunu ve Fransa’ya dair umutlarını anlattı.

Merkez Kort bölümünde ayrıca, Türkiye’nin yer aldığı üç Avrupa Şampiyonası’nda da milli takım forması giyen tek isim Rüştü Reçber ile yapılmış bir röportaj ve Mehmet Demirkol’un Türkiye değerlendirmesi de yer alıyor. Bunların yanında, turnuvada öne çıkması muhtemel ekiplerin her birine dair farklı yazılar da mevcut; Fransa’nın golcülerinden Olivier Giroud ile röportaj, Belçikalı gazeteci Frank van Laeken’in Kırmızı Şeytanlar yazısı, Panenka dergisinin genel yayın yönetmeni Aitor Lagunas’ın İspanya değerlendirmesi, Liverpool Üniversitesi’nden Rogan Taylor’ın Ada futbolu ve takımları üzerine yorumları, Almanya’nın mutlak hakimiyeti, Euro 2000’deki İtalya-Hollanda yarı finali, Euro 2004’teki Yunanistan mucizesi, yükselişteki Arnavutluk futbolu ve Zlatan Ibrahimovic ile Cristiano Ronaldo gibi ‘tek adamlar’ın portreleri, bunlardan bazıları...

Ayrıca, şampiyon Beşiktaş’ın yıldızlarından Atiba Hutchinson ile yapılmış röportaj, Eurocup’ı müzesine götüren Galatasaray kaptanı Sinan Güler’in ağzından zafer hikâyesi ve Euroleague Final Four değerlendirmesi de Haziran sayısının dikkat çeken içeriklerinden bazıları.

Dergide bunların yanı sıra; kadın bisikletinin simgesi Marianne Vos, tenisin yaramaz çocuğu Bernard Tomic, Türkiye basının duayen ismi Halit Kıvanç, Ajax efsanesi Jari Litmanen ve model Didem Soydan ile röportajlar da yer alıyor.

2016 NBA Draft’ının öne çıkan isimleri ile Larry Bird-Magic Johnson rekabeti de Haziran sayısının konuları arasında.

Socrates Dergi