socratesXreflect_alt
Mesafeler

Temmuz 2016 #16

Socrates Dergi 16. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 16. sayısında ana konu ‘Mesafeler’. Spor tarihinin en büyük kahramanlarından Muhammed Ali’nin hayatını kaybetmesine kayıtsız kalamayan Temmuz sayısında, efsane isim için ayrılmış 20 sayfa bulunuyor. Sayının bir diğer büyük dosyası ise 2016 Tour de France üzerine.

Muhammed Ali, Temmuz sayısının kapağını da süslerken, Merkez Kort bölümünün girişinde yer alıyor. Bu bölümde onun kariyerini takip eden Sports Illustrated yazarları Gary Smith ve Richard O’Brien ile Brin-Jonathan Butler gibi usta kalemlerin yazıları bulunuyor. Yerli yazarlar olarak da Ömer Madra ve İnan Özdemir’in incelemelerini bu bölümde bulmak mümkün.

Merkez Kort bölümünde ayrıca, mesafelerin belki de en somut şekilde hissedildiği deplasman hikâyeleri yer alıyor. ‘Yolda olmak’ kavramını Galatasaray Odeabank ve milli takım kaptanı Sinan Güler yazarken, uzun bir yolculuk olarak NBA’i Orkun Çolakoğlu; Avrupa’nın uzak deplasmanlarını ise Tanıl Bora inceliyor. Bunun yanında mesafeler üzerine farklı bakış açıları da Temmuz sayfalarında mevcut. Yabancı takım tutma kavramı Arsenal üzerinden incelenirken, deplasmanda olmayı ismini vermek istemeyen bir AEK taraftarının röportajı anlatıyor. Meşhur Saint Quentin Hapishanesi’nde yılda bir kez düzenlenen maraton, dünyanın çevresini yelkenlisiyle rekor kırarak turlayan Ellen MacArthur, mesafe tanımayan Hami Mandıralı ve Valentino Rossi’nin pistlerdeki macerası diğer konulardan bazıları...

Ayrıca, bu yıl Final Four’da final oynayıp Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker’in yıldızı Gigi Datome ve Türkiye Milli Takımı’nın koçu Ergin Ataman röportajları da Temmuz sayısında yer alan içeriklerden. Toprak Saha bölümündeki Gordon Milne röportajıysa okuyanları geçmişte bir yolculuğa çıkardığı kadar, günümüze dokunmayı da ihmal etmiyor.

Sayının, 2016 Fransa Bisiklet Turu için hazırlanan diğer büyük dosyasında ise eski bisikletçi David Millar röportajının yanı sıra, Le Tour posteri, infografiği ve Tur’u yıllardır takip eden gazeteciler Daniel Friebe ile Richard Moore’un analizleri bulunuyor.

Dergide bunların yanı sıra; Brezilya Milli Takımı’nın yaşadığı kimlik sorunları, Diego Maradona ile yönetmen Paolo Sorrentino arasındaki ilginç bağlantı, Saadet Işıl Aksoy, Metin Türel, Ivo Karlovic ve Ronny Turiaf röportajları var.

Kaan Kural ve Orkun Çolakoğlu’nun NBA final serisi değerlendirmesi de Temmuz sayıları konuları arasında...

Socrates Dergi