socratesXreflect_alt
Tutku

Ekim 2016 #19

Socrates Dergi 19. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates’in 19. sayısı raflarda, yeni sayının ana konusu ise ‘Tutku’.

Derginin Ekim sayısının kapağında, spor ve tutku kelimelerini birleştirince akla gelen ilk isimlerden biri var: Kevin Garnett. Ana konunun işlendiği Merkez Kort bölümü de profesyonel kariyerini henüz noktalayan Garnett ile açılıyor. Sports Illustrated yazarı Chris Ballard ile Garnett’i yakından tanıyan isimlerden Jonathan Tjarks efsaneyi anlatıyor, yine Garnett alfabesi ve posterler bu bölümde yer alıyor.

Yiğiter Uluğ’un kaleminden, altın jenerasyonuna veda eden Arjantin Milli Basketbol Takımı ve tutkulu bir koç olan Andrea Trinchieri’ninsözleri de ilerleyen birkaç sayfada.

Futbolcuların alkol veya kumarla ilişkisi eskiden nasıl karşılanırdı? Doğal! Araştırmacı yazar Murat Toklucu, bu tutkuların peşinde tarihte bir yolculuğa çıkıyor. Farklı coğrafyalarda benzer bir yolculuğun canlı tanığı olan ve uzun yıllar yazılarını daktiloyla hazırlayan Gianni Mura ise bisiklet dünyasının son 40 yılını bizlere anlatıyor.

Pek aşina olunmayan tutkusu dağcılıkla Tunç Fındık röportajı, Tanıl Bora’nın taraftarlık olgusu üzerine yazısı, Nevşin Mengü’den İran’da kadın sporcu olmak ve kendi tutkusunu tenisçi kızı Jelena Dokic’e geçirmeye çalışan birbabanın hikâyesi ve daha fazlası ana konunun içerisinde.

Ana konu sayfalarının dışında ise yeni dünya 1 numarası Angelique Kerber’le röportaj ve Gündüz Vassafile kapsamlı bir sohbet var. Fenerbahçe’nin eski oyuncularından Elvir Bolic’in yanı sıra Beşiktaş’ın yeni transferleri Gökhan İnler ve Atınç Nukan röportajları da Ekim sayfalarında. Türkiye’ye tekrar Anadolu Efes’in koçu olarak dönüş yapan Velimir Perasovic, Milan efsanesi Dejan Savicevic ve bugün bile ‘Sarıyerli Lombardo’ olarak hatırlanan Feridun Alkan röportajları ve yazar İhsan Oktay Anar’ın holiganlığı anlamaya ve anlatmaya çalıştığı yazısı yine son sayıda bulabilecekleriniz arasında!

Socrates Dergi