socratesXreflect_alt
Umut

Ocak 2017 #22

Socrates Dergi 22. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Ana konunun işlendiği ‘Merkez Kort’ bölümünün girişinde de yine Allen Iverson var. ABD'li yıldızı, onu ilk sıradan draft eden, dönemin Philadelphia 76ers Genel Menajeri Brand Greenberg yazdı. 11 kez All-Star, dört kez NBA sayı kralı, bir kez de MVP olan eski basketbolcunun Beşiktaş'ta geçirdiği üç ayın sözlü tarihi de yine bu bölümün devamında yer alıyor. 14 sayfalık özel dosyada Iverson'ın İstanbul'daki günlerine yakından tanıklık eden birçok isim konuşuyor...

Merkez Kort, Iverson'ın ardından Ben Wallace ile devam ediyor. Wallace gibi draft edilmeyen ancak ikinci şanslarını iyi kullanan NBA yıldızlarının kariyerlerine şöyle bir göz attıktan sonra, karşımıza Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile yapılan röportaj çıkıyor. Terim, Türk futbolunda çocuk istismarına karşı alınan önlemleri anlatıyor. Bir dönem Galatasaray'ın en büyük gelecek umuduyken kariyeri baş aşağı giden Cafercan Aksu ve üç sezondur takımları Süper Lig'e çıkarken kendi yoluna 1. Lig'de devam eden Muhammet Reis, bu bölümdeki diğer söyleşiler olarak öne çıkıyor.

Ana konunun diğer kısımlarında, ilk eşcinsel dünya boks şampiyonu olma amacıyla çıkan Orlando Cruz'un hikâyesi, dünya şampiyonu olarak sahneden çekilen F1 pilotu Nico Rosberg ve geçtiğimiz günlerde tenisi bırakan Ana Ivanovic'in portreleri ile 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda büyük ilgi toplayan milli okçumuz Mete Gazoz ve kariyerinin en iyi yılını geride bırakan İpek Soylu'yla yapılan röportajlar yer alıyor.

Yeni yılın ilk sayısının merkez kort dışındaki bölümlerinde de röportajlar öne çıkıyor. Efsane Chicago Bulls kadrosunun en büyük yıldızlarından Scottie Pippen, Galatasaraylı Lukas Podolski, Karabükspor Teknik Direktörü Igor Tudor, Fenerbahçe'nin eski süper yıldızı Jay Jay Okocha, dünya tenisinin gelecekteki en büyük yıldız adaylarından Dominic Thiem, bu ay Socrates'e konuşan diğer isimler oldular.

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in, 1954 yılında ABD'de gittiği bir Amerikan futbolu maçına dair izlenim yazısı, Almanya futbolunda giderek yükselen RB Leipzig ve çok daha fazlasını, Socrates'in Ocak 2017 sayısında bulabilirsiniz.

Socrates Dergi