socratesXreflect_alt
Ego

Ocak 2021 #70

Socrates Dergi 70. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates'in Muhammed Ali posteri hediyeli yeni sayısının kapağında Jose Mourinho var. Ocak sayısı, Merkez Kort'ta ise 'Ego' kelimesini işliyor. Portekizli teknik adamı Rory Smith ve Arhan Ata Pilavoğlu farklı açılardan değerlendirirken, geçmişte hem Mourinho hem de Guardiola ile çalışan deneyimli futbolcu Maxwell, Caner Eler'in sorularını yanıtladı. 

128 sayfalık yeni sayıda birbirinden özel röportajlar var. Christoph Daum, otobiyografisi vesilesiyle Fatih Demireli'nin mikrofonuna konuşurken Bogdan Tanjevic, Türkiye'den de geçen yarım asırlık basketbol kariyerini Uğur Ozan Sulak'a anlattı. Usta sinemacı Yavuz Turgul; İlhan Özgen ve Caner Eler'e verdiği röportajda sanat ve hayat serüveninin kilometre taşlarına bakarken İngiliz tenisinin Andy Murray'den önceki en büyük umudu Tim Henman ise Aras Yetiş'in konuğu oldu. Elde ettikleri Avrupa şampiyonluğuyla Türk spor tarihine geçen Ritmik Jimnastik Milli Takımı ise Buğra Balaban ve Kaan Demirel'in belgesel formatında hazırladığı sözlü tarih dosyasının merkeziydi. 

Yeni sayının öne çıkan içerikleri bunlarla da sınırlı değil. Kaan Kural, takım içi krizler üzerinden Los Angeles Clippers'ı analiz ederken İnan Özdemir, Norman Mailer'ın 'Dövüş' kitabını temel alarak Muhammed Ali üzerine yazdı. Toprak Saha bölümünde İlhan Özgen, 1970 Dünya Kupası'nı kazanan Brezilya'ya odaklanırken ünlü bisikletçi Mark Cavendish'in kariyerinin son bölümündeki düşüşünü Başak Can inceledi. Ayrıca Mustafa Taha'nın gözünden Beitar Jerusalem'in satılma hikâyesi, Cem Pekdoğru'nun yeni çıkan bir spor kitabı üzerinden Golden State Warriors'a odaklandığı Sahaf bölümü, Sevecen Tunç'un titiz araştırmasından Suad Fetgeri Aşeni portresi de yeni sayının ıskalanmaması gereken içerikleri arasında. 

Başka neler var? George Russell portresi, Pedro Neto'nun yükselişi, Sadık Pehlivan'ın Wushu dünyasında yaşadıkları, efsane ABD'li futbolcular Kristine Lilly ve Tisha Venturini'nin Banu Yelkovan'a anlattıkları, Ruhat Akkuş'un kaleminden 42 imkânsız kilometre... Hepsi ve daha fazlası Socrates'in Ocak sayısında...

Socrates Dergi