Keşif

Şubat 2021 #71

Socrates Dergi 71. Sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates'in Roberto Baggio posteri hediyeli yeni sayısının kapağında Stephen Curry, Victoria Azarenka ve Alperen Şengün var. 71. sayının Merkez Kort kelimesi ise Keşif. 

Stephen Curry'yi ABD'nin en ünlü bireysel gelişim koçlarından David Thorpe'a ve yıldız oyuncu üzerine bir de biyografi kitabı kaleme alan Marcus Thompson'a sorduk. Kapağın öteki konukları Victoria Azarenka ve Alperen Şengün ise Socrates'e özel röportajlar verdiler. Azarenka, pandemi döneminde yaptığı geri dönüşü ve kariyerinin iniş çıkışlarını Aras Yetiş'e anlatırken Türk basketbolunun yeni yıldızı Alperen Şengün, Uğur Ozan Sulak'a konuştu. 

128 sayfalık sayıda başka söyleşiler de var. Şenol Güneş; Arhan Ata Pilavoğlu ve Caner Eler'e geniş bir röportaj verirken hem Türk futboluna dair planlarını hem de yakın zamanda hayatını kaybeden Özkan Sümer'e dair anılarını anlattı. Özkan Sümer'e dair bir başka değerli içerik de Sevecen Tunç'un kaleminden çıkan portre. Futbol tarihiyle ilgilenenler için Fuat Yaman ve Kubilay Türkyılmaz röportajları da ilgiye değer. 

Merkez Kort'taki konular bunlarla da sınırlı değil. Eskrimin parlak yeteneklerinden Fatma Zehra Köse ve Türk atçılığının efsanesi Selim Kaya, Socrates'in bu ayki özel röportajları arasında. Dağcılık kültüründe Sherpa'ların yeri, Formula 1'deki yetenek keşifleri, Championship Manager ve Mark Kerr anıları, Yiğiter Uluğ'un kaleminden Caferağa anıları...

Başka neler var? Dağhan Irak, WNBA dayanışmasının ABD seçimlerindeki etkisini; Yücel Tuğan ise Lennox Lewis'in gizemli kişiliğini kaleme aldı. Mustafa Taha, Filip Jicha'ya; Mustafa Kavgacı ise Cleveland Browns'ın umudu Baker Mayfield'a bakış attı.

Sana özel bir Socrates deneyimi

Abone olarak Socrates'teki gerçek, şeffaf ve kaliteli hikâyelere erişin.

Tüm Socrates sayıları elinin altında

Socrates dergi arşivine sınırsız erişim sağla, dilersen basılı dergi ücretsiz kapına gelsin.

İlgi alanlarına göre sana özel içeriklere eriş

Kendi okuma listeni oluştur, ilgi alanlarını takibe al, sana özel hazırlanan içerik listelerine ulaş.

Daha sonra okumaya devam et

İlgini çeken içerikleri kaydet ve dilediğin zaman tekrar okumaya kaldığın yerden devam et.

Socrates Dergi