Tokyo 2020

Temmuz 2021 #76

Socrates Dergi 76. sayı

Satın Al
Dergide neler var ?

Socrates'in Rüya Takım posteri hediyeli olimpiyat sayısının kapağında 2020 Tokyo yolcusu milli sporcularımız var. Dünüyle, bugünüyle olimpiyatı işlediğimiz yeni sayı tam 144 sayfa!

2020 Tokyo sayımızın merkezinde özel röportajlar var. Eda Erdem liderliğindeki A Milli Voleybol Takımı, Caner Eler ile Aras Yetiş'e özel bir röportaj verdi. Bütün milli takımın yer aldığı bu özel sohbeti kaçırmayın! Artistik jimnastikteki gururlarımız İbrahim Çolak, Ahmet Önder ve Ferhat Arıcan ise Buğra Balaban ile Kaan Demirel'in sorularını yanıtladı. Okçuluktaki madalya umutlarımız Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, Şevket Furkan Erbay'a olimpiyat geçmişlerini ve Tokyo umutlarını anlattı. 2016 Rio'nun şampiyonlarından Taha Akgül, İlhan Özgen'e geniş bir röportaj verirken tekvandoda üçüncü olimpiyatını görecek olan Nur Tatar, Ruhat Akkuş'a söyleşi verdi. 

Olimpiyat sayısındaki özel röportajlarımız bunlarla da sınırlı değil. Büyük bir formla oyunlara giden rekortmen yüzücümüz Emre Sakcı, yelkendeki madalya umudumuz Alican Kaynar, eskrim tarihimize yeni sayfalar katan İrem Karemete Baldini, bokstaki yıldızlarımızdan Busenaz Sürmeneli ve Süleyman Atlı, modern pentatlondaki yeteneğimiz İlke Özyüksel, atletizm kafilemizin tecrübeli şampiyonu Yasmani Copello Escobar... Hepsi yolculuklarını, kariyerlerini ve hayallerini Socrates'e anlattılar.

Elbette milli takım kafilesi dışından da özel konular ve konuklar, bu sayının merkezinde. Fransız judo efsanesi Teddy Riner, 2004 Atina'ya teniste imza atan Nicolas Massu, üst üste üç olimpiyat altını ve cirit dünya rekoru sahibi Jan Zelezny, Socrates'e röportaj verdiler. Simone Biles portresi, Mert Aydın'ın seçtiği olimpiyat kahramanları, TRT ve Eurosport spikerlerinin gözünden Bolt ve Phelps'in bıraktığı izler, kanlı 1972 Münih Olimpiyat Oyunları'nın trajik tarihi, Mehmet Yüce'nin kaleminden 1924 Paris'e giden A Milli Futbol Takımı'nın anıları, yeni sayıdaki konular arasında. 2016 Rio'da boy gösteren ve çalışmalarını Türkiye'de sürdüren Rami Anis yaşadıklarını Nihan Cabbaroğlu'ya anlattı. Dağhan Irak pandemi-olimpiyat ilişkisi üzerinden, Nigar Hacızade ise Rusya merkezli bir şekilde 2020 Tokyo gündemine baktı.

Socrates'in 144 sayfalık 2020 Tokyo sayısında başka neler var? Olimpiyat köyünden renkli hikâyeler, oyunlar tarihine dair geniş bir infografik, 1964 Tokyo'daki Joe Frazier izi, olimpiyata eklenen yeni branşlar, bu oyunlarda öne çıkabilecek sporcular, atletizm ve yüzmede beklentiler ve çok daha fazlası için Socrates'in yeni sayısını kaçırmayın!

Sana özel bir Socrates deneyimi

Abone olarak Socrates'teki gerçek, şeffaf ve kaliteli hikâyelere erişin.

Tüm Socrates sayıları elinin altında

Socrates dergi arşivine sınırsız erişim sağla, dilersen basılı dergi kapına gelsin.

İlgi alanlarına göre sana özel içeriklere eriş

Kendi okuma listeni oluştur, ilgi alanlarını takibe al, sana özel hazırlanan içerik listelerine ulaş.

Daha sonra okumaya devam et

İlgini çeken içerikleri kaydet ve dilediğin zaman tekrar okumaya kaldığın yerden devam et.

Socrates Dergi