socratesXreflect_alt

Under Armour Hızı Yeniden Tanımlıyor

4 dk

UA Flow Velociti Elite, bugüne kadarki en rekabetçi ve profesyonel koşu ayakkabısı olarak raflarda yerini aldı.

Under Armour’ın misyonu; sporculara destek olmak için mümkün olan en iyi performans çözümlerini geliştirmek…

Cuma günü yapılan lansmanla birlikte UA Flow Velociti Elite tanıtılırken, atletler lansmanda ayakkabının özelliklerini de anlatma imkânı buldu.

Bu doğrultuda gerçekleştirilen araştırmalar, özellikle koşu dalında taban deneyiminin, performansta ciddi bir fark yarattığını ortaya koymakta. Under Armour; uzun yıllardır korunan dünya rekorlarının kırıldığı ve nitelikliliğin giderek daha zorlu bir hal aldığı günümüzde, koşu ayakkabılarında yepyeni standartlar sağlıyor.

Her adıma amaç, verimlilik ve ivme kazandırmak için yola çıkan Under Armour, yeni maraton ayakkabısı UA Flow Velociti Elite’i geliştirerek ipi göğüslemekte hayli kararlı. Flow teknolojisiyle donatılan devrim niteliğindeki ayakkabı, yarış sezonunda birincilik için mücadele eden profesyonel sporcuların hız anlayışlarını tümüyle değiştirecek.

Yarış Günü Artık Daha Hızlı ve Daha Renkli

Maraton koşucuları için özel olarak geliştirilen ve parlak yeşille vurgulanan nötr ve canlı renkleriyle dikkat çeken Flow Velociti Elite, ayakkabılarında hem esneklik hem destek arayan koşucular için ideal.

Yumuşak köpük orta taban içinde yer alan ve sıkışarak darbeyi geri dönüştüren tam boy karbon fiber plaka sayesinde, Flow Velociti Elite ile atılan her adım daha güçlü. Bu bileşenler bir arada çalışarak, enerjinin patlayıcı bir şekilde geri kazanılmasını sağlıyor. Dinamik WARP 2.0 üst kısım daha fazla nefes alabilirlik sunuyor ve hafiflikten ödün vermeden ayağı sarmaya yardımcı oluyor. Kritik önem taşıyan Flow köpük ise daha hafif ve her zeminde daha akıcı bir koşu performansı sunuyor. Flow Velociti Elite’in TPE iç tabanlığı ayakkabının dayanıklılığını artırırken her adıma enerji katıyor.

Under Armour, en iyi ayakkabıyı yaratma arayışında sürekli yeni iyileştirmeler yapmakta. Bu yüzden köpük yoğunluğu ve katmanlarından malzeme seçimine kadar her faktör, titiz çalışmalar sonucu belirleniyor. Doğru bağcık seçimi ve bağcık delikleri gibi detaylara bile büyük özen gösteriliyor. Burada amaç yalnızca ayakkabıyı hafifletmek değil, aynı zamanda koşucunun dikkatinin dağılmasını önlemek ve sürtünmeyi en aza indirmek. Ayrıntılara gösterilen bu önem sayesinde Under Armour Flow Velociti Elite, koşucunun ayağına geçirdiği andan itibaren mükemmel uyum sağlıyor.

Under Armour, tümüyle hız ve patlayıcı güç odaklı bir ayakkabı yarattığında, malzeme, logo ve renk gibi her tasarım bileşeninin de hareket ve hız hissi yaratması şart. Renk, bu denklemde özel bir yer tutuyor. Under Armour’ın sporculardan sık sık aldığı geri bildirimlerden biri de antrenman sırasında daha nötr veya soluk renklerin, adrenalin ve enerjinin zirve yaptığı yarış gününde ise daha cesur ve enerjik renklerin tercih edildiği yönünde. Antrenman günü renkleriyle yarış günü renkleri arasındaki bu ayrım, her şeyi ortaya koyma vaktinin geldiğini gösteren zihinsel bir anahtar görevi görüyor.

“Sporcularimizin Velociti Elite’ten bahsederken sik sik kullandiklari tabi̇rlerden bi̇ri̇, özgüven. Burada kastetti̇kleri̇ ego ya da havali olmak deği̇l, yarış pi̇sti̇ne çıktıklarında önemli̇ bi̇r avantaja sahi̇p olduklarina dai̇r sarsılmaz bi̇r i̇nanç.”

Under Armour, sporculara en iyi performanslarını sergileyerek iyi bir sezonu unutulmaz bir sezona dönüştürmek için ihtiyaç duydukları çözümleri sağlamaktan gurur duyuyor. Bu sayede harika bir yarış, hayat değiştiren bir deneyime dönüşüyor.

Profesyonel sporcuların hız anlayışlarını değiştirecek “Flow Velociti Elite”i satın almak için UA mobil uygulama, www.underarmour.com.tr adresi veya mağazaları ziyaret edebilirsiniz.

*Bu içerik Under Armour reklamı içermektedir.

Socrates Dergi